Menu

Prozdrowotne działanie owoców morwy indyjskiej

Onkonet - baner sekcji aktualności i wydarzenia

Egzotyczne owoce są w naszej kuchni bardzo popularne. Wabią nie tylko wyglądem i walorami smakowymi, ale także wartościami odżywczymi. Jednym z takich owoców jest morwa indyjska, szerzej znana jako „owoc noni”.

Jak podają naukowcy (Asian Pac J Cancer Prev. 2015;16:3457-61), sok z noni poprawia ekspresję genów naprawy DNA w połączeniu z cisplatyną (lek przeciwnowotworowy) w liniach komórkowych raka szyjki macicy. Dodatkowo noni ma działanie profilaktyczne.

Obserwowano korzystny wpływ tego owocu na zaburzenia gospodarki hormonalnej, depresję, złe ogólne samopoczucie. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, oraz, wspomniane wcześniej, działanie przeciwnowotworowe. Do chorób, w których wykorzystuje się prozdrowotne działanie owoców noni należą m.in. choroby skóry, choroby serca, anemia, osteoporoza, bóle głowy (w tym migrenowe), zmiany zapalne stawów, prostaty, zapalenia okołonerwowe, choroby żołądka i wiele innych.


Źródło:

  1. Asian Pac J Cancer Prev. 2015;16:3457-61
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA