Menu

Akademia Czerniaka 2020

29.10.2020

Akademia Czerniaka 2020 - baner

Jakie są perspektywy i aktualne wytyczne w leczeniu nowotworów skóry? Jaka jest rola chirurgii w diagnostyce i leczeniu czerniaków? Jaki jest udział dermatologa w diagnostyce i terapii nowotworów skóry? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielą wybitni eksperci zgromadzeni podczas VII edycji Akademii Czerniaka, której organizatorem jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie. Konferencja on-line odbędzie się 7 listopada, udział w niej jest bezpłatny. Patronem konferencji jest Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.

Akademia Czerniaka jest jedynym cyklem konferencji w tym zakresie skierowanym do lekarzy wszystkich specjalizacji zaangażowanych w leczenie chorych na nowotwory skóry: chirurgów onkologicznych, onkologów, dermatologów, radioterapeutów i patologów. Podczas konferencji Prelegenci omówią na przypadkach klinicznych możliwe w Polsce, najbardziej aktualne drogi leczenia i zalecane terapie czerniaka oraz innych nowotworów skóry. W VII edycji Akademii program konferencji został poszerzony o inne nowotwory skóry: DFPS, zaawansowany BCC, SCC, rak z komórek Merkla.

Zagadnienia związane z leczeniem nowotworów skóry uczestnikom konferencji przybliży grono wybitnych ekspertów: prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski, dr n. med. Monika Słowińska, dr n. med. Michał Jankowski, dr n. med. Manuela Las – Jankowska, dr n. med. Hanna Koseła-Paterczyk, oraz dr n. med. Iwona Ryniewicz-Zander. Kierownikiem naukowym Akademii jest prof. dr hab. med. Piotr Rutkowski.

Uczestnicy Akademii Czerniaka 2020 będą mieli możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach dermatoskopowych. Wszyscy Uczestnicy konferencji otrzymają 7 punktów edukacyjnych.

Termin: 7 listopada 2020.

Informacje na temat konferencji i rejestracja


Źródło:

  1. Wydawnictwo Lekarskie PZWL
» więcej aktualności medycznych