Menu

Radioterapia dla onkologów nieradioterapeutów

09.09.2020

okładka ksiązki Radioterapia dla onkologów nieradioterapeutów

Ukazała się pierwsza pozycja z serii wydawniczej „Akademia Radioterapii TARGET” przygotowana przez Wydawnictwo Memuar. Książka ma charakter kompendium dotyczącego radioterapii i skierowana jest przede wszystkim do lekarzy zajmujących się leczeniem nowotworów, nie będących radioterapeutami.

Ideą tego opracowania jest rozszerzenie wiedzy na temat roli radioterapii w leczeniu nowotworów wśród lekarzy innych onkologicznych specjalności oraz zajmujących się leczeniem chorych na nowotwory (onkologów klinicznych, chirurgów, urologów, ginekologów, neurologów, pulmonologów, gastrologów), aby uczynić współpracę pomiędzy lekarzami różnych specjalności łatwiejszą i bardziej efektywną dla pacjenta.

Wydawca ma nadzieję, że formuła tego opracowania, koncentrująca się głównie na wskazaniach do leczenia promieniami w skojarzeniu z innymi metodami leczenia w poszczególnych nowotworach, z uwzględnieniem praktycznych aspektów kwalifikacji do leczenia, będzie przydatna i przyczyni się do poprawy opieki onkologicznej.


Źródło:

  1. Wydawnictwo Memuar
» więcej aktualności medycznych