Menu

„Rak Płuca w Centrum” - konferencja poświęcona problematyce leczenia raka płuc

„Rak Płuca w Centrum” baner konferencji

W dniach 12 i 13 kwietnia w Łodzi odbędzie się I Konferencja „Rak Płuca w Centrum” na którą zaprasza organizator Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Celem Konferencji jest wzrost świadomości na temat nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia raka płuca, jak również usprawnienie organizacji pracy w tym zakresie.

Rak płuca jest najczęściej występującym oraz powodującym największą liczbę zgonów nowotworem złośliwym w Polsce. Także w województwie łódzkim nowotwory od wielu lat stanowią drugą, pod względem częstości występowania, przyczynę zgonów. Nadrzędnym celem przyświecającym nam lekarzom jest zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu tego typu nowotworów. I dlatego powstał pomysł organizacji specjalnej konferencji poświęconej diagnostyce i leczeniu nowotworów płuc.

Pierwszego dnia organizator zaprosił na spotkanie dyrektorów, ordynatorów oddziałów szpitalnych oraz osoby zajmujące się rozliczeniami w diagnostyce raka płuca. Tematem dyskusji będą zagadnienia związane z procesem rozliczania i organizacji świadczeń medycznych.

Drugi dzień, sobota 13 kwietnia, skierowany jest do lekarzy zajmujących się diagnostyką i leczeniem nowotworów płuc w województwie łódzkim. Do wygłoszenia wykładów zaproszono grono wybitnych specjalistów, którzy w swoich wystąpieniach przedstawią zagadnienia od epidemiologii poprzez diagnostykę i najnowsze możliwości leczenia nowotworów płuc.

Udział w konferencji jest bezpłatny.


Źródło:

  1. Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
» więcej aktualności medycznych