Menu

Prestiżowa nagroda dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu

28.04.2021

nagroda „Wartość w Medycynie. Dragon’s Grant and Endorsement” dla DCO

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu dostało nagrodę specjalną w prestiżowym, międzynarodowym konkursie „Wartość w Medycynie. Dragon’s Grant and Endorsement” – po raz pierwszy organizowanym w Polsce.

Konkurs skierowany jest do instytucji działających w ochronie zdrowia, które wdrażają praktyczne rozwiązania z obszaru organizacji systemu w oparciu o jakość – tzw. Value Based Healthcare. DCO zostało wyróżnione za wprowadzenie pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej (pilotaż objął na początku Dolny Śląsk, a potem dołączyły kolejne województwa).

DCO zostało następnie zaproszone do udziału w międzynarodowym etapie VBHC Dragon’s Grant & Endorsement i będzie miało szansę konkurować z najlepszymi rozwiązaniami z całego świata. Rozdanie nagród planowane jest w maju 2021 w Holandii.

Konkurs był organizowany w ramach Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej – przez Polską Koalicję Medycyny Personalizowanej – Stowarzyszenie – wspólnie z Instytutem Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO.


Źródło:

  1. Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu
» więcej aktualności medycznych