Menu

Wykołować nudę, czyli rowerowa zbiórka dla dzieci chorych onkologicznie

Jedziemy po radość - baner akcji

Jedziemy po radość dla dzieci chorych onkologicznie to rowerowa akcja crowdfundingowa, której celem jest zebranie 6 tys. zł na wyposażenie placu zabaw dla uczestników wakacyjnych turnusów terapeutycznych Urtica Dzieciom Camp. Pieniądze można wpłacać na Polakpomaga.pl - Jedziemy po radosc dla dzieci chorych onkologicznie aż do 14 lipca 2019 r.

– Kwota nie jest duża, a pozwoli na sfinansowanie w pełni wyposażonego placu zabaw dla dzieci onkologicznych z całej Polski, które uczestniczyć będą w organizowanych przez nas turnusach rehabilitacyjnych – mówi Katarzyna Mikielewicz z Fundacji Urtica Dzieciom, inicjatorka akcji.

W krakowskim ośrodku Unicorn przebywają pacjenci do 12. roku życia, którzy – poza wsparciem wykwalifikowanej kadry – liczą także na chwile dziecięcej beztroski. Obecnie nie ma takiego miejsca, które pozwalałoby bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu i choć na chwilę zapomnieć o szpitalnej codzienności. – Dzięki funduszom ze zbiórki Jedziemy po radość dla dzieci chorych onkologicznie, do dyspozycji małych podopiecznych zostaną oddane: piaskownica, huśtawki, drabinki, karuzela oraz zjeżdżalnia – dodaje Katarzyna Mikielewicz.

Akcją, która wspiera zbiórkę, jest wyprawa rowerowa wzdłuż malowniczego szlaku latarni morskich. Cykliści startują 1 lipca br. ze Świnoujścia, a na ich trasie znajdują się m.in. Międzyzdroje, Kołobrzeg, Łeba czy Hel. Łącznie do pokonania jest 600 km. Charytatywna podróż zakończy się 11 lipca br. w Piaskach. – Wierzę, że początek lipca będzie gorący, ale i owocny. Wspólnymi siłami i zaangażowaniem nie tylko zapewnimy małym podopiecznym bezpieczne miejsce do zabawy, ale damy im szansę na zdrową i dobrą przyszłość – dodaje z nadzieją pomysłodawczyni kwesty.

Wyprawę rowerową można śledzić na Fanpage @jeżdżęnarowerze, natomiast datki można wpłacać na: Polakpomaga.pl (link na początku wiadomości), Zbiórka na Facebooku lub tradycyjnym przelewem na konto Fundacji Urtica Dzieciom: 72 1050 0086 1000 0090 3133 5228, w tytule przelewu wpisując darowizna dla Unicorn.


Źródło:

  1. Fundacja Urtica Dzieciom
» więcej aktualności medycznych