Menu

Książka „6. piętro to nie teatr” – relacja z walki z nowotworem

26.05.2020

okładka ksiązki „6. piętro to nie teatr”

Polecamy Państwa uwadze nową książkę „6. piętro to nie teatr” dedykowaną pacjentom onkologicznym i ich bliskim. Autorka Anna Bachulska-Kossek stworzyła autentyczną i wyrazistą relację z walki z chorobą nowotworową w oparciu o własne doświadczenia, kiedy u jej męża, wówczas trzydziestoparoletniego, aktywnego zawodowo i sportowo mężczyzny zdiagnozowano nowotwór złośliwy - chłoniaka.
- Książka „6. piętro to nie teatr.” opowiada o tym jak walczyliśmy z nowotworem mojego męża i o tym jak sobie radziliśmy ze wszystkimi wyzwaniami, które pojawiały się na każdym etapie jego choroby. Pisząc tę książkę miałam dwa cele. Pierwszym z nich jest podziękowanie wszystkim tym, którzy byli z nami, którzy wspierali nas fizycznie i duchowo. Drugim jest chęć pomocy osobom, które znajdą się w takiej sytuacji jak my. Których mąż lub żona, partner lub partnerka, kolega lub koleżanka, znajomy bądź znajoma, zachorują na nowotwór. Którzy będą potrzebowali wskazówek, wsparcia. Trzeci, bardzo ważny cel, pojawił się już po napisaniu książki - wsparcie najmłodszych walczących z tą straszną chorobą. Każde 5 złotych ze sprzedaży książki będzie przekazane na rzecz Fundacji: „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” - wyjaśnia wyjaśnia Anna Bachulska-Kossek.

„W roli głównej występuje tu postawa aktywnej walki z chorobą, przejawiająca się w dobrze funkcjonujących algorytmach organizacyjnych, wsparciu dietą, minimalizowaniu skutków ubocznych terapii – a zamieszczone w książce przepisy kulinarne i praktyczne rady są tej postawy dowodem.”
Fragment recenzji z serwisu Hematoonkologia.pl

„Ta publikacja pozwala na przemyślenia mądrej pomocy z koniecznością stawiania sobie granic, uczy komunikacji z chorą osobą, wprowadza w nowy system higieny zawodowej z koniecznością relaksu i umiejętnego zarządzania czasem.”
Fragment recenzji Stowarzyszenia Wspierającego Chorych na Chłoniaki „Sowie Oczy”

Książkę można zakupić na stronie allegrolokalnie.pl


Źródło:

  1. Materiały wydawcy
» więcej aktualności medycznych