Menu

Nowe możliwości dla pacjentów onkologicznych w łódzkim Centrum Medycznym Salve Medica

11.06.2021

Centrum Medyczne Salve Medica w Łodzi rejestracja główna

Po trwającej rok rozbudowie, łódzkie Centrum Medyczne Salve Medica otwiera kolejną inwestycję. Zlokalizowano w niej przestrzeń badań klinicznych, dwa nowoczesne oddziały onkologiczne, gabinety diagnostyczno-zabiegowe oraz lekarskie. Dodatkowe skrzydło z przestronną rejestracją poprawi komfort Pacjentów, a także zapewni możliwość intensywnego rozwóju prac badawczych w Salve Medica.

9 czerwca 2021 r. w Salve Medica przy ul. Szparagowej 10 w Łodzi odbyła się konferencja prasowa poświęcona otwarciu nowej części Centrum Medycznego. Inwestycja powstała przy wsparciu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (w ramach wsparcia usług w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych) reprezentującej Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Nowe skrzydło Salve Medica zapewni nowoczesną przestrzeń dla Działu Badań Klinicznych, a także pozwoli na sprawną obsługę i podniesie komfort Pacjentów Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Szpitala Onkologicznego.

Na parterze nowego skrzydła zlokalizowana jest przestronna rejestracja, która dzięki większej liczbie stanowisk przyspieszy i usprawni obsługę Pacjentów, 4 gabinety lekarzy POZ, gabinet diagnostyczno-zabiegowy oraz przestrzeń administracji badań klinicznych.

Na pierwszym piętrze powstały 2 oddziały onkologiczne z 4 gabinetami lekarskimi. Na oddziałach Pacjenci będą mieli do dyspozycji nowocześnie wyposażone, kameralne, 3-łóżkowe sale z telewizorami oraz łazienkami, 17 wygodnych foteli do chemioterapii, a także salę odpoczynku, w której zrelaksują się po wizytach i zabiegach.

Atutem jest to, że gabinety lekarzy onkologów, punkt pobrań oraz oddział są od teraz zlokalizowane w jednej przestrzeni, co uprości ścieżkę Pacjenta w szpitalu. Do dyspozycji Pacjentów będzie również przestrzeń wspólna z salą telewizyjną, biblioteczką oraz aneksem kuchennym.

Konferencja związana z otwarciem rozpoczęła się od oficjalnego powitania oraz przemówień: doktora Sławomira Sobkiewicza – założyciela i właściciela Salve Medica, Eweliny Barylskiej – dyrektor Szpitala Specjalistycznego oraz Adama Wieczorka – Wiceprezydenta Miasta Łodzi. Po części oficjalnej goście zostali oprowadzeni po nowych wnętrzach.

Kolejnym elementem otwarcia był happening „Wygwizdać raka” zorganizowany przez Fundację Salve Medica oraz stowarzyszenie Amazonki Łódź Centrum. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję przejechać londyńskim autobusem piętrowym przez centrum Łodzi i w ten sposób wspierać promowanie badań profilaktycznych, których ilość spadła drastycznie w czasie pandemii. Akcja miała na celu również zwrócenie uwagi łodzian na temat chorób onkologicznych, zmuszenie do refleksji nad własnym zdrowiem oraz okazanie wsparcia chorym onkologicznie i ich bliskim.

W kolejnym etapie w nowej inwestycji Salve Medica do użytku zostanie oddane bistro, w którym Pacjenci będą mogli w przyjemnych, komfortowych warunkach spotykać się z bliskimi, sala zabaw dla dzieci dedykowana najmłodszym Pacjentom gabinetów lekarskich, a także pomieszczenia biurowo-administracyjne. Nowa inwestycja ma powierzchnię ponad 1500 metrów kwadratowych.

Budowa nowej części Centrum Medycznego rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku. Pacjenci mogą korzystać z nowych przestrzeni już od maja 2021 roku. Przedmiotem nowej inwestycji Salve Medica, oprócz zapewnienia maksymalnego komfortu Pacjentów, jest rozwój działalności badawczej. Będzie on obejmował badania kliniczne, a także stworzenie Centrum Prac Badawczo-Rozwojowych.


Źródło:

  1. Centrum Medyczne Salve Medica
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA