Menu

Nowe kliniki w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym UM w Łodzi. Onkologia przyjmuje pierwszych pacjentów

26.08.2024

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

W Centralnym Szpitalu Klinicznym zostały uruchomione kolejne kliniki. Kliniki ginekologiczno-położnicze, które do tej pory funkcjonowały w ramach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Pirogowa, przy ul. Wileńskiej, swoją nową siedzibę mają na 16 piętrze budynku A1 kampusu CKD. W Klinice Położnictwa i Ginekologii kierowanej przez prof. Piotra Sieroszewskiego funkcjonuje Oddział Patologii Ciąży i Ginekologii oraz Oddział Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem prof. Jarosława Kalinki.

Od sierpnia br. pierwszych pacjentów przyjmują również kliniki onkologiczne przeniesione do CKD z Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika.

Klinika Onkologii Klinicznej z Oddziałem Chemioterapii, którą kieruje prof. Piotr Potemski została zlokalizowany na 15 piętrze (w tym oddział dzienny na parterze), a Klinika Chirurgii Onkologicznej, pod kierownictwem prof. Janusza Piekarskiego oraz prof. Dariusza Nejca na piętrze 10. Jednostki te są częścią Akademickiego Ośrodka Onkologicznego utworzonego w ramach II etapu projektu Centrum Kliniczno-Dydaktycznego.

W nowej lokalizacji na pacjentów czeka nie tylko doświadczona kadra, ale także funkcjonalne wnętrza oraz nowoczesna aparatura, która wspiera proces diagnostyki i leczenia. Aby zapewnić pacjentom onkologicznym najwyższy standard diagnostyki obrazowej i terapii na terenie kampusu CKD powstaje również Ośrodek Radioterapii, którego otwarcie planowane jest w przyszłym roku.


Źródło:

  1. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA