Menu

Akademia onkologii urologicznej 2020

09.11.2020

Akademia onkologii urologicznej 2020 - baner

Jak zmienia się rola urologa w leczeniu raka stercza? Jak wygląda kwalifikacja do postępowania leczniczego u pacjentów ze świeżo rozpoznaną chorobą oraz nawrotem nowotworów zarodkowych jądra? Jak zmienia się standard postępowania w pierwotnie rozsianym raku nerki?

Na te i inne pytania udzielą odpowiedzi wybitni eksperci zgromadzeni podczas Akademii Onkologii Urologicznej, której organizatorem jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie i Polskie Towarzystwo Onkologiczne. Konferencja on-line odbędzie się 13 listopada, a udział w niej jest bezpłatny. Patronem jest Polskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej.

Akademii Onkologii Urologicznej jest konferencją podczas której swoją wiedzą i doświadczeniami w zakresie diagnostyki oraz leczenia nowotworów dzielą się wybitni specjaliści z całego kraju. Jej celem jest przybliżenie postępów w tej dziedzinie i omówienie standardów postępowania z pacjentem chorym na nowotwory wywodzące się z układu moczowego i płciowego mężczyzny, z perspektywy urologa, onkologa i radioterapeuty.

Kierownikami naukowymi konferencji są prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Wiechno, oraz prof. dr hab. n. med. dr h.c. Piotr Radziszewski. Swoje prelekcje wygłoszą także: dr n.med. Małgorzata Sadowska, dr hab. n.med. Jakub Kucharz oraz dr n.med. Łukasz Kuncman.

Uczestnicy spotkania otrzymają 3 punkty edukacyjne.

Termin: 13 listopada 2020

Informacje na temat konferencji i rejestracja


Źródło:

  1. Wydawnictwo Lekarskie PZWL
» więcej aktualności medycznych