Menu

Odważna Szkoła - ogólnopolski program edukacyjny na rzecz profilaktyki raka jądra

22.04.2020

Baner kampanii Odważna Szkoła

Jaki jest cel Programu edukacyjnego Odważna Szkoła?
Celem Programu Odważna Szkoła jest budowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu, nauka samobadania u mężczyzn, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. Edukacja z zakresu profilaktyki raka jądra jest niezwykle istotna! W wielu przypadkach to właśnie ona uratowała życie młodych ludzi!

Do kogo jest kierowany Program?
Program Odważna Szkoła, kierujemy zarówno do dziewcząt jak i chłopców, bazując na wieloletnich obserwacjach i działaniach Kampanii „Odważni Wygrywają” wiemy, że kobiety odgrywają dużą rolę w profilaktyce raka jądra.

Rak jądra to nowotwór młodych mężczyzn! Prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór jądra, wzrasta po 15 roku życia, a największy skok zachorowalności przypada na wiek 20-39 lat, a w tym przedziale wiekowym odnotowuje się aż 70% zachorowań! Co należy podkreślić – nowotwór jądra, ma najwyższy współczynnik wyleczalności nawet 100%! – pod warunkiem wczesnego wykrycia – i tu jest rola profilaktyki!

Drogi Uczniu
Aby już dziś dotrzeć z Programem Odważna Szkoła do jak największej ilości młodych ludzi i edukować ich z zakresu profilaktyki raka jądra przekazujemy Ci broszurę na temat samobadania i zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych FB/OdwazniWygrywaja. To dzięki nim, będziesz miał stały dostęp do publikowanych przez nas materiałów edukacyjnych i możliwość reagowania na nie.

Jesteśmy również przez cały czas dostępni pod numerem telefonu 601 508 525, lub mailowym: info@odwazni.com. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości dotyczące profilaktyki raka jądra. Pamiętaj jak ważne jest Twoje zdrowie i Twoich bliskich. Wspólnie dotrzemy do kolejnych młodych ludzi! Niech edukacja z zakresu profilaktyki raka jądra się szerzy! Może Twoje działania uratują komuś życie!

Drogi Nauczycielu
Ze względu na obecna sytuację i zamknięte placówki edukacyjne Program Odważna Szkoła kierowany jest bezpośrednio do grupy wiekowej 17-20 lat. Docelowym działaniem Programu Odważna Szkoła, jest zachęcenie Państwa do aktywnej realizacji programu edukacyjnego w swojej szkole.

Tymczasem postanowiliśmy, że nasz Program Odważna Szkoła będzie działał on-line, temat zdrowia nie powinien czekać. Zachęcamy do obserwowania naszej aktywności na naszych mediach społecznościowych, FB/OdwazniWygrywaja.

Informujemy, że jak tylko przeprowadzenie przez Państwa lekcji będzie możliwe: oferujemy gotowy program, który daje możliwość przekazania młodym ludziom, jak ważne jest dbanie o zdrowie, oswojenie trudnych tematów, zaszczepiając w nich zdrowe nawyki. Udział w programie to wyraz Państwa troski o uczniów! W ramach programu Odważna Szkoła przygotowaliśmy profesjonalne materiały edukacyjne dla nauczycieli, pedagogów i/lub psychologów szkolnych, do przeprowadzenia prelekcji na temat profilaktyki raka jądra w prostej i przekonywującej uczniów formie.

Materiały merytoryczne zostały opracowane przez najlepszych specjalistów i praktyków: lekarzy onkologów, psychoonkologów, nauczycieli oraz pedagogów. Zgłaszając chęć realizacji programu edukacyjnego otrzymają Państwo pakiet bezpłatnych materiałów do przeprowadzenia lekcji:

  • konspekt lekcji dla nauczyciela/pedagoga
  • prezentację multimedialną .ppt
  • broszura nt. samobadania dla uczniów (pakiet startowy dla Szkoły: 100 szt. wersja drukowana + wersja web do własnego wydruku)
  • krótkie filmiki edukacyjne

Inicjator Programu Małgorzata Marmajewska, pozostaje do Państwa dyspozycji przez cały czas i chętnie odpowie na każde pytanie, poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 601 508 525, lub mailowym: info@odwazni.com
To również mail, pod który już dziś możecie zgłosić swój akces w Programie Odważna Szkoła!


Źródło:

  1. Kampania społeczno-edukacyjna „Odważni Wygrywają”
  2. Fundacja „Gdyński Most Nadziei”
» więcej aktualności medycznych