Menu

Nie dajmy szansy rakowi jądra – samobadanie ratuje życie

Kampania społeczna „Odważni Wygrywają” - baner

W nadchodzącym miesiącu, w listopadzie, będzie miała miejsce kulminacja 10 edycji Kampanii społecznej „Odważni Wygrywają” poświęconej budowaniu świadomości dotyczącej raka jądra i znaczenia profilaktyki.

Kampania jest realizowana przez Fundację „Gdyński Most Nadziei” już od 10 lat. Motywem przewodnim kampanii jest budowanie społecznej świadomości dotyczącej męskiego nowotworu - raka jądra, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie.

Rak jądra jest najczęściej diagnozowany w grupie mężczyzn 17-35 lat i w tej grupie stanowi aż 25 % zachorowań. Problem jest złożony, dotyka nie tylko samych mężczyzn ale wpływa także na życie ich rodzin. Dlatego w działaniach promujących profilaktykę – czyli męskie samobadanie – uwrażliwiamy całe społeczeństwo. Pozytywnym aspektem w diagnozie raka jądra jest jego wyleczalność sięgająca niemalże 100% pod warunkiem wczesnego wykrycia!

Polecamy odwiedzić stronę „Odważni wygrywają” i w szczególności zapoznać się z zamieszczonym tam poradnikiem dotyczącym techniki samobadania.

Oddajmy głos organizatorom – Listopad, to Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem, i właśnie na ten czas przypada kulminacja Kampanii. Przez cały miesiąc, wraz z Partnerami Kampanii, w bardzo aktywnych formach, łączymy siły różnorodnych środowisk. W trakcie całego miesiąca, trenujemy na plaży z Komandosami Jednostki Wojskowej Formoza, rozgrywamy mecze na stadionach rugby i parkietach koszykarskich. W Odważnych Restauracjach (23 lokale w 2019 roku), w sposób przystępny, z dobrym smakiem, oswajamy temat, proponując „odważne dania/napoje”. Promujemy profilaktykę nowotworową - jako jedyna organizacja pozarządowa – podczas Festiwali Filmowych na terenie całego kraju, emitując spot przed projekcjami filmowymi.


Źródło:

  1. Fundacja „Gdyński Most Nadziei”
» więcej aktualności medycznych