Menu

Inauguracja kampanii edukacyjnej „Wygrajmy z rakiem nerki - najlepsze na start”

baner kampanii edukacyjnej „Wygrajmy z rakiem nerki - najlepsze na start”

26 czerwca, w środę, rozpoczyna się kampania edukacyjna „Wygrajmy z rakiem nerki – najlepsze na start”. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości na temat możliwości leczenia tej choroby. Rak nerki przez długi okres czasu może rozwijać się bezobjawowo. Często jest wykrywany przypadkowo w trakcie badania USG.

Niestety zazwyczaj do jego zdiagnozowania dochodzi w gdy nowotwór jest już zawansowanym stadium. Aż u około 30% pacjentów z nowo rozpoznanym rakiem nerki, stwierdza się obecność przerzutów odległych. Dlatego też w terapii raka nerki, który wykrywany jest u 4500 Polaków rocznie, najważniejsze jest zatrzymanie postępu choroby. Oznacza to, że pacjenci powinni być leczeni terapiami o wysokiej skuteczności już od chwili wykrycia nowotworu.

Im wcześniej wykryty nowotwór, tym większe szanse na skuteczne leczenie. Dlatego też nie należy lekceważyć niepokojących objawów i w przypadku ich wystąpienia udać się do lekarza i wykonać USG jamy brzusznej. Więcej informacji na temat objawów raka nerki oraz metod leczenia znajdą Państwo w artykule Encyklopedia nowotworów – Rak nerki.

W imieniu Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”, stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny, ekspertów oraz pacjentów, zapraszamy Państwa do udziału w inauguracji kampanii „Wygrajmy z rakiem nerki – najlepsze na start”. Inauguracja kampanii rozpocznie się w środę, 26 czerwca w warszawskim Centrum Onkologii, przy ul. Roentgena 5, wejście G, I piętro. Od godziny 11:30 będzie możliwość wysłuchania szeregu wykładów oraz odbycia indywidualnych rozmów z ekspertami, pacjentami oraz przedstawicielami organizacji pacjentów.

Program spotkania


Źródło:

  1. Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „GLADIATOR” im. Profesora Tadeusza Koszarowskiego
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA