Menu

Przepisy na odżywcze dania dla chorych onkologicznie

Żywienie w aspekcie przygotowania organizmu do leczenia onkologicznego lub powrotu do stanu sprzed leczenia wymaga niejednokrotnie wspomożenia (suplementacji) specjalistycznymi produktami przemysłowymi.

Żywienie z wykorzystaniem tych preparatów można urozmaicić sobie w różny sposób, mając cały czas na uwadze potrzebę dostarczenia zwiększonej ilości energii i białka. Specjalistyczne preparaty żywieniowe można łączyć z pokarmami, które stanowią normalną dietę każdego pacjenta, ale można też wykorzystywać je do przygotowania ciekawych i smacznych potraw.

We wskazanej poniżej broszurze "Przepisy na odżywcze dania dla chorych onkologicznie" przedstawiamy przykładowe jadłospisy z wykorzystaniem preparatów żywieniowych stosowanych dla poprawy kondycji chorych przed i po leczeniu onkologicznym.

Na zdrowie i smacznego!

Przepisy na odżywcze dania dla chorych onkologicznie
» powrót na początek strony
Nutricia reklama Nutridrink protein
Nutricia reklama teleporada

Menu działu dla pacjenta

Obserwuj Onkonet na Facebooku

Leczenie żywieniowe - wprowadzenie

Według definicji leczenie żywieniowe jest nieodłączną częścią procesu leczniczego, która ma za zadanie poprawę bądź utrzymanie stanu odżywienia, co ma bezpośredni wpływ na wyniki leczenia oraz związane z tym rokowanie.

Chorzy z nowotworami przewodu pokarmowego wykazują w wielu przypadkach cechy niedożywienia, wynikające zarówno z zaawansowania choroby (niedrożność, biegunka, wymioty) jak i zmian metabolicznych spowodowanych stresem.

» Więcej

Przejdz do działu "Leczenie żywieniowe"

W tym dziale prezentujemy szereg artykułów na temat leczenia żywieniowego zaczynając od podstaw, poprzez obszerne omówienie zagadnienia aż do opisu sposobów postępowania w przypadku istotnych problemów dotyczących stanu odżywienia.

» przejdz do działu